Je šetrná, systematická léčba bolestivého zarůstajícího nehtu projevující se prvnotními známkami zánětu (bolestivost, otok, začervenání).

Jsme schopni zachránit Váš nehet před chirurgickým zákrokem.

Objednejte se na vyšetření

Tamponáda zarůstajícího nehtu

tzv. 1.pomoc. Jedná se o zapravení netkané textilie (mulu) pod nehet, s následným napuštěním mulu desinfekčním roztokem či jiným antibiotickým přípravkem. 

Zavedení tunelové plastiky

Zavedení silikonové trubičky na postiženou stranu nehtu, kdy vytvoříme mechanickou překážku mezi nehtem a postranním nehtovým valem. Výsledkem je, že se zanícený nehtový val začne hojit, nehet již nedráždí postiženou stranu.​

Ortonyxie

(obor který se zabývá rovnáním nehtů) K ortonyxickým pomůckám přistupujeme po zaléčení akutního zánětu v nehtovém valu. Jedná se o nasazení rovnacích aparátků na postižený, stočený nehet.

Rovnátka ROSS FRAZER

jsou velmi kvalitní, individuálně vyráběná rovnátka z nerezové oceli. Výrobě samotného rovnátka předchází silikonový otisk postižené nehtové ploténky a vytvoření sádrového odlitku. Poté se zhotoví rovnátko na míru. Následuje samotná aplikace rovnátka a fixace gelem, který se vytvrdí UV světlem. Klient přichází na aktivaci (utažení) rovnátka a ošetření 1x za 4-6 týdnů. Výhodou této metody je pomalé (cca 1 rok trvající) rovnání nehtu, která problém vyřeší na velmi dlouho dobu.

Rovnátka PODOFIX, COMBIped

systém špon na nehty, které lze využít jako přípravný krok pro individuální rovnátka Ross Frazer

Nehtová protetika

v případě nevratného poškození nehtové ploténky lze vytvořit náhradu či doplnění části nehtu, popř. nehet celý